berkin-icin-dayanisma-konseri-1-1764x700

Berkin Elvan’ın hayatını kaybetmesinin üzerinden tam olarak bir yıl geçti. 16 Haziran 2013 sabahı ekmek almak için dışarı çıktıktan sonra başından gaz kapsülü ile vurulan Berkin 269 gün komada kalmış, 45 kilo girdiği Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 16 kilo çıkmıştı.

Haziran isyanının en sıcak günlerinde vurulan Berkin’in cenazesi ülkede tarihi boyunca yaşanmış en kalabalık eylemlerden birine dönüştü, milyonlar soygun ve cinayet iktidarına öfkelerini haykırdı.

Devletin çocuk öldürme geleneğini tereddütsüz sürdüren AKP iktidarı Berkin’in vurulduğu günden bugüne kadar Berkin’in anısına, ailesine, değerlerine hakaret etmeyi bırakmadı. Recep Tayyip Erdoğan, Gülsüm Elvan’ı miting meydanlarında yuhalattı, Berkin’i terörist ilan etti.

Berkin Elvan davası delillerin karartıldığı, katillerin korunduğu –o alıştığımız dava süreçlerinden farksız gelişti.

Berkin bir gerçektir: Hırsızların ve katillerin iktidarda olduğu sürece ekmek almaya giden çocukların bile güvende olmadığı gerçeğidir.

Berkin teşhirdir: Faşizmin çocuk katili, insanlık düşmanı bir rejim olduğunun gözler önüne serilmesidir.

Berkin isyandır: Çocukların öldürülmeyeceği, sokaklarımızın özgürleşeceği bir gelecek mücadelesinin bayrağıdır.

Gençliğin Devrimci Örgütü olarak sözümüzdür:

Berkin’in ve katledilmiş bütün çocuklarımızın hesabını sormak için, çocukların öldürülmeyeceği bir ülke için üniversitelerimizde ve sokaklarımızda zulüm iktidarına karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.

Unutmayın çocuk katilleri, bu topraklarda faşizme direnen binlerce Berkin var ve Berkinler var oldukça siz rahat yüzü göremeyeceksiniz!