Ben ülkemin bağımsızlığı ve halkımın mutluluğu için bir defa ölüyorum. Sizler, bizi asanlar şerefsizliğinizle her gün öleceksiniz. Biz halkımızın hizmetindeyiz. Sizler Amerika’nın hizmetindesiniz. Yaşasın devrimciler! Kahrolsun faşizm!

Yusuf Aslan

6 Mayıs 1972’de devrimci önderler Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idam edildi.

Onlar ABD emperyalizmin ülkemizdeki varlığına son vermek için ölüme yürüdüler.

Onlar halkların kurtuluşu uğruna ölüme yürüdüler.

Onlar ‘gündüzlerinde sömürülmeyen, gecelerinde aç yatılmayan; ekmek, gül ve hürriyet günleri’ için ölüme yürüdüler.

Denizler, yeni dünyanın öncüleriydiler.

Onlar 68’in isyan günlerinden 72 devrimci kopuşuna kadar her adımda öncülük ettiler. Akademik özgürlük için üniversiteleri işgal ettiler, bağımsızlık için ABD askerlerini denize döktüler, 15-16 Haziran günlerinde işçi sınıfının yanındaydılar, köylülerle beraber üretici mitingleri örgütlediler, halkların kardeşliği için Zap suyu üzerinde Devrimci Gençlik Köprüsü’nü yükselttiler, siyonist işgale karşı elde silah Filistin halkına yardımına koştular…

Türkiye devrimci hareketinin üzerindeki ölü toprağını eylemleriyle attılar. Onların yolundan yürüyen biz devrimcilere ve bu ülkede özgür-eşit bir yaşam düşü kuran herkese bir miras bıraktılar.

6 Mayıs 1972’de bizlerden koparılan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı özlemle anıyoruz.

Gençliğin Devrimci Örgütü olarak; emperyalizme karşı bağımsızlık, faşizme karşı demokrasi, kapitalizme karşı sosyalizm mücadelesinde Denizlerin yolundan yürümeye devam edeceğiz.

6 Mayıs 2017

Devrimci Yol’da Devrimci Gençlik