10321198_735208163196063_6183783092020927030_o

Aylardır Kürt halkına dönük gerçekleşen baskı, imha ve sindirme operasyonları hızlanarak sürüyor. Faşizm Kürdistan’ı yakıp yıkmaya, Kürt halkını katletmeye devam ediyor. Devlet, bir halkı gözlerimizin önünde kirli savaş politikalarıyla sindirmeye çalışıyor. Bir yanda tanklarla toplarla insanlar katledilirken diğer yanda bu zulme ses çıkaranlar polisin saldırılarının hedefi oluyor. AKP’nin halka karşı yürüttüğü savaşta, ona teslim olmayan herkes hedefte. AKP, doğrudan sorumlu olduğu katliamlar aracılığıyla halkın bütün kesimlerine faşizme boyun eğdirmeye çalışıyor.

İnsanlar kameraların önünde polisler tarafından kurşunlanıyor, evler tank atışlarıyla havaya uçuruluyor, gazeteciler “heyecanlı” göründüğü için tutuklanıyor, öğretmenler yeni karargahlar kurmak uğruna okullardan çıkartılıyor, çocukların cesetleri buzdolaplarında saklanıyor, sivil insanların cenazeleri günlerce sokak ortasında bırakılıyor, Kürdistan’da sokağa adım atanın üzerine kurşunlar yağıyor, doksanın beyaz toroslarının çocuğu kontra-çeteciler sokaklarda cirit atıp, haramilikleriyle insanlık onurunu ayaklar altına alıyor.

Sadece son 4 ayda 44 çocuk öldürüldü, bunlardan biri Cizre’de polisler tarafından katledilen 6 aylık bebek Meral İnce. Polislerin okullarının tahtalarına kan ve katliam yazılamaları yaptıkları çocuklar her gün ölüyor! 17 ilçede 52 kez sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu durumun adı katliamdır. Katliamı, Kürt halkının evine kadar taşıyan düzenin adı da faşizmdir.

Faşizmin halklara dönük saldırılarına karşı direnişte gençliği en ön saflara çağırıyoruz. Gelin, katillerin baskı ve sindirme politikalarına, özelde gençliği genelde bütün bir halkı susturma çabalarına karşı sesimizi daha güçlü yükseltelim. Her yeni güne katliam, operasyon ve tutuklama haberleriyle uyanmamak için bir araya gelelim!

Kürdistan’ı bir uçtan bir uca kana bulayan, en ufak bir itiraza dahi var gücüyle saldıran faşizme karşı direnişi yükseltmek görevimizdir. Çocukları kurşunlayanları, evleri tanklarla bombalayanları yeneceğiz! Başta Kürt halkı olmak üzere emekçi halka mezar, hapis ve teslimiyet dayatanlara karşı mücadeleyi yükseltelim!