Bir suç rejimi olan faşizmin zalimliği ve zorbalığı ile karşı karşıyayız. İnsanlık değerleri ile uzaktan yakından ilgisi olmayan AKP ve Erdoğan, yaşanan katliamların ve halklarımızın çektiği acıların doğrudan sorumlusu durumunda.

Aylardır Kürt halkına dönük gerçekleşen baskı, imha ve sindirme operasyonları hızlanarak sürüyor. Faşizm Kürdistan’ı yakıp yıkmaya, Kürt halkını katletmeye devam ediyor. Bütün Kürdistan’da, keyfi sokağa çıkma yasakları, güvenlik bölgeleri ile fiili OHAL durumunu işletiliyor. Bir yanda tanklarla toplarla insanlar katledilirken diğer yanda bu zulme ses çıkaranlar polis saldırılarının hedefi oluyor. Meydanlar halka kapatılıyor. En ufak itiraz sesi dahi boğulmaya çalışılıp, halkın itiraz kanalları abluka altında tutuluyor.

AKP’nin halka karşı yürüttüğü savaşta, ona teslim olmayan herkes hedefte. AKP, doğrudan sorumlu olduğu katliamlar aracılığıyla halkın bütün kesimlerine faşizme boyun eğdirmeye çalışıyor. Erdoğan açık açık “Ya bizden olacaksınız ya da yok olacaksınız” diyor.

Ancak halkı şiddetle “terbiye” etmeyi düşünenler bilmelidir ki, onlardan öncede yığınla diktatör aynı tehditleri savurdu ancak hiçbiri kazanamadı!

Newroz baharın, umudun, özgürlüğün ve kavganın günüdür. Mücadelenin birikimiyle harlanmış ateşin, güzel günleri doğurması için yürekleri ısıtmasıdır. Dehak’a taş biriktirme cüretidir.

Bugün, Kürdistan’ı bir uçtan bir uca kana bulayan, en ufak bir itiraza dahi var gücüyle saldıran faşizme karşı direnişi yükseltmek en acil görevimizdir.

Kuşkumuz yok, insanların can korkusuyla sokağa çıkmaktan çekindiği bu karanlık günler, biz aksi bir adım atmadıkça geçmeyecektir.

Gençliğin Devrimci Örgütü olarak çağrımızdır;

Örgütlenin! Çocukları kurşunlayanları, evleri tanklarla bombalayanları tarihin çöplüğüne gömelim! Başta Kürt halkı olmak üzere emekçi halka mezar, hapis ve teslimiyet dayatanlara karşı mücadeleyi yükseltelim!

Gelin, katillerin baskı ve sindirme politikalarına, halkı susturma çabalarına karşı sesimizi daha güçlü yükseltelim. Her yeni güne katliam, operasyon ve tutuklama haberleriyle uyanmamak için bir araya gelelim!

Devletin baskı ve sindirme operasyonlarının tüm coğrafyada yükselerek sürdüğü günlerde ihtiyacımız olan şimdi eskisinden daha kararlı ve daha güçlü bir şekilde zafere inanmak ve onu her alanda bugünden örmektir.

Bu bilinçle abluka altındaki kentlerde, sokaklarda direnen; bombalarla sindirilmeye çalışılan halklarımızın Newroz’unu kutluyoruz!

Zafer mutlaka direnenlerin olacaktır!