MahmutKocyiğit

Devrimci Yol’da Devrimci Gençlik dergisi okuru Mahmut Koçyiğit 14 Nisan Salı günü saat 15.00 sıralarında çalıştığı kafeden gözaltına alınmış, ardından evinde polislerce arama yapılmıştı. 48 saat gözaltında kalmasının ardından savcılığın tutuklama talebi ile mahkemeye sevk ettiği arkadaşımız akşam saatleri itibariyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Arkadaşımızı tutuklanırken delili olarak; Osmaniye sokaklarında bulunan “Berkin Elvan Ölümsüzdür” yazıları, evinde bulunan yeşil renkli pantolonu ve gömleği ile kitaplığında bulunan çeşitli kitapları gösterildi.

Polis İç Güvenlik Yasası’nın verdiği keyfilikle hareket ediyor. Herkesin evinde bulunabilecek, yeşil gömlek ve pantolon “gerilla kıyafeti” sayılıyor. Dergilerimiz, kitaplarımız “sakıncalı” bulunuyor. Sürekli yayınlarımız “illegal” ilan ediliyor.

AKP karanlığına dur diyen gençliğin hapishanelerle tehdit edilmesi bir devlet politikası haline gelmiştir. Hukuksuz yargılamaların göstere göstere yapıldığı, kitapların ve giysilerin tutuklanma bahanesi olduğu karanlık bir dönemden geçiyoruz. Bizler kadar Mahmut’un tutuklayan mahkeme de verilen kararın hukuki değil siyasi olduğunu bilincindedir.

Ancak arkadaşlarımızı tutuklayanlar iyi bilirler; bizler baskılarla yılmayız. “Berkin Elvan Ölümsüzdür” demeye de yayın faaliyetimizi sürdürmeye de devam edeceğiz! Gençliğin devrimci örgütü bir adım dahi geri atmayacak! 

Mahmut Koçyiğit’e Özgürlük!

Devrimci Yol’da Devrimci Gençlik